Webové stránky pro školy

Proč by měly školy věnovat pozornost copywritingu?

Kvalitní školní web musí dobře vypadat a nabízet užitečné funkce, které žákům zpříjemní studium a učitelům práci. Navíc musí plnit svůj účel, ke kterému byl vytvořen – informovat veřejnost a získávat studenty. K tomu pomůže také textová část stránek.

Dejte informacím řád

Nejzákladnější podstatou školního webu je, aby informoval jak studenty a jejich rodiče, tak i širokou veřejnost. Proto je důležité, aby byly informace logicky uspořádány. Když přijde na školní stránky návštěvník, který ví, co hledá, okamžitě se musí zorientovat a k požadované informaci se během chviličky dostat. Pátrání po všech možných i nemožných koutech webu nejen že zdržuje, ale také odrazuje od další návštěvy.

Jednou z častých chyb jsou duplicitní informace. Říká se, že opakování je matka moudrosti. To ovšem neplatí pro internetové stránky. Na webu má každý údaj své vlastní místo a neměl by se opakovat. Tím zamezíte matení návštěvníků, navíc si ušetříte práci. Pokud by se informace, která je na více místech, změnila, a vy byste ji upravili jenom jednou, nastala by pohroma. Milí návštěvníci, vyučování začíná v 7:50. Nebo možná také v 8:10. Vyberte si.

Zaujměte uchazeče o studium

Velkou výhodou kvalitního školního webu je, že pomáhá se získáváním nových studentů. Ty můžete zaujmout přístupem k výuce či vybavením školy, ale také vhodně zvolenými texty na webu. Mateřské a základní školy by měly cílit na rodiče, střední školy se mohou ve svých textech zaměřit přímo na mladé žáky, kteří si už další vzdělávání vybírají sami. Originálními texty získáte pozornost potencionálních studentů a konkurenční výhodu před dalšími školami.

Podívejte se na další užitečné rady »


Kontakty

Zajímá vás něco? Klidně nám napište e-mail, zavolejte nebo si domluvíme schůzku.
Rádi s vámi nový školní web probereme. Těšíme se, až se nám ozvete.

 

T

+420 777 812 202

E

wwwproskoly@just4web.cz

K

Pavel Just
T: +420 774 712 202
E: pavel.just@just4web.cz

Milan Sochor
T: +420 774 712 218
E: milan.sochor@just4web.cz

Veronika Venhodová
T: +420 774 712 203
E: veronika.venhodova@just4web.cz

A

just4web.cz s.r.o.
Budova výzkumného ústavu
Dobrovského 2366
580 01 Havlíčkův Brod
IČ: 27547876
DIČ: CZ27547876

Společnost je zapsaná v obchodním rejstříku, vedeného Krajským soudem v Hradci Králové oddíl C, vložka 25441

W

www.just4web.cz

 

Sourozenecký projekt: