5 funkcí, které by měl redakční systém školního webu umět

Ten je sice pro běžného návštěvníka neviditelný, celý web na něm však stojí. Díky němu lze obsah stránek pohodlně upravovat. Co by vlastně měl redakční systém školního webu umět?

Přidejte uživatele a nastavte jim oprávnění

Správce webu by měl mít možnost přidávat a spravovat uživatele, kteří se do redakčního systému dostanou. A následně jim určit práva, co všechno mohou v administraci webu provádět. To je jedna z klíčových funkcí. Na webových stránkách školy mají často svoji sekci jednotlivé třídy. A byla by hloupost, aby se o ně staral správce webu sám. Ten tak přidělí přístup do redakčního systému například třídním učitelům, kterým určí, že mohou upravovat pouze stránku své třídy.

Upravte obsah stránek levou zadní

S tím souvisí další důležitá vlastnost. Redakční systém by měl mít jednoduché prostředí, které se lehce a intuitivně ovládá. Ne každý učitel je tolik počítačově zdatný. Vkládání nového obsahu na web není žádná věda, ale pokud je administrace webu nepřehledná a složitá, může se v ní ztratit i zdatnější uživatel. Naopak v snadno ovladatelném prostředí se každý velmi rychle zorientuje a upraví stránku bez mrknutí oka. Udržování aktuálního obsahu stránek pak zvládnou všichni napříč celým učitelským sborem.

Sestavte jídelní lístek a využijte další užitečné moduly

Kvalitní web ovšem není jenom o textovém obsahu. Takový web má spoustu dalších užitečných funkcí. Také ty by se měly v redakčním systému snadno spravovat. Ať už se jedná o nahrávání snímků do fotogalerie, přidávání školních akcí do kalendáře, nahrávání souborů do studijních materiálu, sestavování jídelního lístku a sledování počtu objednaných obědů nebo cokoliv dalšího. Všechny tyto funkce by měly být užitečným pomocníkem, nikoliv strašákem a nepříjemnou přítěží.

Buďte světoví, mějte vícejazyčný web

Některým školám nestačí mít web pouze v našem krásném českém jazyce. Díky internetu máte celý svět na dosah jednoho kliknutí a otevírá se vám nepřeberný počet skvělých možností. Často je potřeba prezentovat informace i v angličtině, nebo v dalším světovém jazyce. Například když chcete na internetových stránkách pomoci studentům z výměnných pobytů a podobně. Také tuto možnost vám dobrý redakční systém přinese, you know, znovu s jednoduchým ovládáním.

V nouzi poznáte dobrou technickou podporu

Občas se také stává, že se musí do školních stránek udělat větší zásah, který správce webu sám nezvládne. Jindy se zas může v nějaké části webu objevit chyba, kterou správce nedokáže vyřešit nebo mu to trvá i několik týdnů. V takovém případě je potřeba mít kvalitní technickou podporu, na kterou se můžete obrátit. Ta vám potom velmi rychle a s radostí pomůže, aby vše zase běželo tak, jak má. Vy se tak můžete plně soustředit na svoji práci.

A jak je na tom váš web? Má jeho redakční systém všechny tyto funkce? Pokud ne, ozvěte se nám a společne to probereme.