Užitečné rady

Kvalitní školní web musí dobře vypadat a nabízet užitečné funkce, které žákům zpříjemní studium a učitelům práci. Navíc musí plnit svůj účel, ke kterému byl vytvořen – informovat veřejnost a získávat studenty. K tomu pomůže také textová část stránek.
V minulých užitečných radách jsme se dozvěděli, co by měl kvalitní školní web umět, jestli se do něj vyplatí investovat a jak zorganizovat jeho správu. Jak ale poznáme, že nastal správný čas na vytvoření nového webu? Odpovězme si na 8 základních otázek.
Základem kvalitního webu jsou aktuální informace. Často však vidíme, že mají školy pouze jednoho správce webových stránek. Pro něj je udržování aktuálního obsahu velmi náročné až nemožné. V ideálním případě má školní web správců hned několik.
Má si škola vytvořit web sama, nebo má tvorbu nových webových stránek svěřit profesionálům? Je mezi tím nějaký rozdíl? Vyplatí se škole investovat do kvalitního webu? V Jihlavě a Horní Cerekvi mají jasno.
Na trhu existuje několik open-source redakčních systémů. Mezi nejoblíbenější patří WordPress, Joomla a Drupal. Jejich největší předností je to, že jsou naoko zdarma. Řada škol si tak myslí, že je to pro ně nejvýhodnější možnost. Je tomu ale skutečně tak?
Když se řekne internetová stránka, každý si hned nějakou svoji oblíbenou představí. Tedy jednu její část. Lidé, kteří se o webové stránky starali nebo starají, ale dobře vědí, že jejich nedílnou součástí je redakční systém.
Kvalitní webová prezentace samozřejmě něco stojí. Záleží pouze na škole, zda si dokáže vyhradit finanční zdroje na realizaci či nikoli. Ale i když máte zdroje vyčerpané, nezoufejte. Stále jsou tu možnosti, jak peníze získat.