Proč by měly školy věnovat pozornost copywritingu?

Dejte informacím řád

Nejzákladnější podstatou školního webu je, aby informoval jak studenty a jejich rodiče, tak i širokou veřejnost. Proto je důležité, aby byly informace logicky uspořádány. Když přijde na školní stránky návštěvník, který ví, co hledá, okamžitě se musí zorientovat a k požadované informaci se během chviličky dostat. Pátrání po všech možných i nemožných koutech webu nejen že zdržuje, ale také odrazuje od další návštěvy.

Jednou z častých chyb jsou duplicitní informace. Říká se, že opakování je matka moudrosti. To ovšem neplatí pro internetové stránky. Na webu má každý údaj své vlastní místo a neměl by se opakovat. Tím zamezíte matení návštěvníků, navíc si ušetříte práci. Pokud by se informace, která je na více místech, změnila, a vy byste ji upravili jenom jednou, nastala by pohroma. Milí návštěvníci, vyučování začíná v 7:50. Nebo možná také v 8:10. Vyberte si.

Zaujměte uchazeče o studium

Velkou výhodou kvalitního školního webu je, že pomáhá se získáváním nových studentů. Ty můžete zaujmout přístupem k výuce či vybavením školy, ale také vhodně zvolenými texty na webu. Mateřské a základní školy by měly cílit na rodiče, střední školy se mohou ve svých textech zaměřit přímo na mladé žáky, kteří si už další vzdělávání vybírají sami. Originálními texty získáte pozornost potencionálních studentů a konkurenční výhodu před dalšími školami.