Kdy je ten pravý čas na vytvoření nového školního webu?

1. Obrací se na vás rodiče, že nemohli najít nějaké informace?

Váš web je nepřehledný a neplní tak svoji hlavní funkci. Všechny internetové stránky potřebují strukturu, ve které se každý hned zorientuje.

2. Má váš web špatné grafické zpracování, kterým se neradi chlubíte?

Vzhled internetových stránek výrazně ovlivňuje náladu návštěvníků. Když se jim váš web zalíbí, tak se na něj budou rádi vracet. Atraktivní design navíc přispívá k dobré prezentaci vaší školy.

3. Chybí vašemu webu mobilní verze nebo responzivní design?

Díky chytrým telefonům a tabletům chodí stále více lidí na internet právě z mobilních zařízení. Na novinky ze školy se podívají třeba při čekání na autobus. Proto je dnes velice důležitý responzivní design, který umožní pohodlné prohlížení webu na menším displeji.

4. Jsou některé části webu nevyužité nebo postrádají smysl?

Jdete na web a objevíte na něm senzační sekci, která ovšem po otevření zeje prázdnotou. To ve vás nevzbudí úplně pozitivní pocity, že? Mějte všechny stránky funkční a nenavádějte uživatele do slepých uliček.

5. Zadáváte administraci někomu, kdo nedokáže web obratem aktualizovat?

Správu moderního webu zvládnete i vy. Nový obsah přidáte úplně stejně, jako byste psali třeba ve Wordu. Nemusíte se tak spoléhat na nikoho dalšího, až si udělá čas.

6. Chcete přidat více správců webu, ale nemáte takovou možnost?

Redakční systémy moderních webů kromě snadné správy obsahu nabízejí řadu dalších funkcí. Můžete tak přidat více správců a každému z nich navíc nastavit oprávnění, jaké stránky mohou upravovat.

7. Cítíte, že by web potřeboval upravit či zrenovovat?

Určitě i sami poznáte, když už má váš web nejlepší časy za sebou a potřebuje zmodernizovat. Nezapomínejte, že kvalitní webovou prezentací získáváte také uchazeče o studium.

8. Chybí na vašem webu zpětná vazba?

Kvalitní internetové stránky školy také zefektivňují komunikaci mezi jejími pracovníky, studenty a rodiči. Získávejte zpětnou vazbu díky diskuzím či anketám.

Jak jste dopadli?

Byla vaše odpověď alespoň na 4 otázky ano? V tom případě neváhejte. Pravý čas na vytvoření nového školního webu je právě teď.

Podívejte se na 4 tipy, jak nový web financovat.